Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ekim 2018

Cumali Efrah

Cumali Efrah

25 Şubat ’89 doğumlu Cumali’nin gerek etkisinde kaldığı filmlerle, gerek müzikleriyle, çok ufak yaşlarda müziğe tutkunluğu başlıyor.

Gerçek ismiyle Cuma Sarısaç, rap müziğe başlamasının asıl sebebinin ketumluğundan kaynaklandığını düşünüyor ve “Efrah” eski osmanlıcada “mutluluk” anlamı taşıyor.İlkokul sürecinde bir süre flüt çaldı sanki ilkokulda çalmayan varmış gibi .) ve o günlerden beridir darbuka çalıyor.Sanliurfa Siverek’li.

99’da Yeraltı Operasyonu I’in direnci kırmaya yönelik hazırlık ateşi olduğunu düşünürken 2001’de Hassicktir I-II ve Bonobo 1 Panzer albümleriyle kulaklarına gerekli teçhizatı doldurdu.

99’dan 2003 senesi Hassicktir III’e kadar henüz bu işi yeterince iyi yapamayıp Mc’lik mertebesine mazhar olamadığını düşündü ve rap müziğin ailesine karşı kontrendikasyonlarını teşhis edip, babasıyla yaşadığı muharebeleride göz önünde bulundurarak (: 2004’e kadar içindeki çocukla kendini halvet edip sürekli yazdı.

2004’de geçerli olabileceğini düşündüğü, sadece bir kayıt alırken, 2006 da Sokrat ST ile tanışmasına kadar M.I.A (Missing In Action (Çatışma sonrası kayıp) ) birlikleri tarafından arandı (: ve bulunduğunda Sokrat ST ile Dikkat Records’u kurmuşlardı ki; sadece Sokrat ST ile 2009 da ortak çıkardığı “Hiphop Per Metro Quadrato”adlı albümü olan Cumali Efrah şuan ;
o mertebeye mazhar olmanın sarhoşluğunda.

Sanatçıya Ait Eserler