Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2018

Alexandra Stan

Alexandra Stan

Alexandra Stan 1989 yılında doğmuş bir şarkıcıdır.Alexandra Stan Romanya’nın Köstence kentinde dünyaya gelmiştir. Lise eğitiminin ardından günümüzde de eğitim gördüğü doğduğu kent Köstence’de bulunan Andrei Saguna Üniversitesi İşletme bölümünde okumaya başlamıştır.

Çok küçük yaşlarda müziğe karşı büyük ve özel bir ilgisi olan Alexandra Stan popüler melodileri seslendirmekten, kendi melodilerini ve şarkılarını ortaya çıkarmaktan her zaman hoşlanmıştır. Alexandra Stan 2009 yılında katıldığı “Mamaia Müzik Festivali” gibi müzikle alakalı yarışmalara çok kez katılıp önemli başarılar elde etmiş ve müzik otoritelerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Alexandra Stan’ı başta ülkesi Romanya olmak üzere dünya genelinde diğer ülkelerde de bilinmeye başlamasını sağlayan ilk parça 2009 yılında seslendirdiği “Lollipop” olmuştur. Romanya radyolarında ve televizyon programlarında sıklıkla görünen Alexandra Stan ikinci single parçası “Mr. Saxobeat” ile uzun süre Romanya müzik listelerinde ilk sırada kalmıştır.

“Mr. Saxobeat” uluslararası alanda da önemli bir başarı yakalamış dünyanın saygın müzik listelerinde ilk sıraya yükselip birkaç hafta yerini korumayı başarmıştır.

Sanatçıya Ait Eserler